Środa 17.09.2014

Ilość odwiedzin: 29569

Osiagnięcia uczniów

Rok szkolny 2013/2014

Sukcesy sportowe dziewcząt Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach

Osiągnięcia sportowe dziewcząt Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach
w roku szkolnym 2013/2014

Ten rok szkolny obfitował w liczne sukcesy sportowe dziewcząt. Znaczącym ich sukcesem  było zdobycie mistrzostwa w biegach przełajowych na szczeblu powiatowym, rejonowym , wicemistzostwa na szczeblu  wojewódzkim oraz udział w zawodach ogólnopolskich. Dziewczęta świetnie poradziły sobie również w  grach drużynowych, zdobywając tytuł mistrza powiatu w unihokeju dziewcząt, wicemistrza rejonu w unihokeju, wicemistrza powiatu w piłce ręcznej i mistrza powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Nasze uczennice bezkonkurencyjne były również w Królowej Sportu, zdobywając mistrzostwo powiatu w Drużynowej Lekkiej Atletyce.

Ich udział w poszczególnych zawodach przedstawia się następująco:

1.miejsce. Udział w Indywidualnych biegach przełajowych- 1. miejsce w klasyfikacji zespołowej (1.miejsce Majka Konikowska, 2. miejsce Dominika Ufa)

Finał wojewódzki w indywidulanych biegach przełajowych

1 miejsce-Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Łowiczu-

1.miejsce- Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Rawie Mazowieckiej –

 2. miejsce-Finał Wojewódzki w   Sztafetowych  Biegach Przełajowych w Łodzi

16 miejsce-Finał Ogólnopolski Vena Sport Festiwal w Sztafetowych Biegach Przełąjowych

2 miejsce-Okręgowa Gimnazjada Szkolna w Tenisie Stołowym Dziewcząt

1. Miejsce- Okręgowa Gimnazjada Szkolna w Unihokeju

1. miejsce -Powiatowa  Gimnazjada Szkolna w Unihokeju

2 miejsce -Rejonowa Gimnazjada Szkolna w Unihokeju

1. miejsce- Okręgowa Gimnazjada Szkolna w piłce ręcznej dziewcząt

2. miejsce -Powiatowa  Gimnazjada Szkolna w Piłce Ręcznej

1. miejsce -Okręgowa Gimnazjada Szkolna w Piłce Nożnej dziewcząt

1. miejsce- Powiatowa  Gimnazjada Szkolna w Piłce Nożnej

3. miejsce -Rejonowa  Gimnazjada Szkolna w Piłce Nożnej

1 . miejsce- Powiatowa Drużynowa Lekka Atletyka

4 . miejsce -Rejonowa Drużynowa Lekka Atletyka

Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczeta, które kilkakrotnie w tym roku szkolnym reprezentowały nasze gimnazjum na różnorakich zawodach:

 

Majka Konikowska, klasa 2c- dziewięciokrotny udział w zawodach

Agata Kuc, klasa 3a- ośmiokrotny udział w zawodach

Marcelina Guzek, klasa 2c- siedmiokrotny udział w zawodach

Dominika Ufa, klasa 3a- siedmiokrotny udział w zawodach

Małgosia Mostowska, klasa 1c- siedmiokrotny udział w zawodach

Natalia Masłowska, klasa 2b- siedmiokrotny udział w zawodach

Podziwiamy dziewczęta za ich wszechstronne uzdolnienia sportowe i życzymy dalszych sukcesów 

1.Mistrzostwo Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych- Łowicz, 9.10.2013

Puchar za 1. miejsce wybiegały: Majka Konikowska, Kinga Wysocka, Andżelika Witczak, Natalia Kubica, Paulina Ścibor, Sylwia Masłowska, Marcelina Guzek, Agata Kuc, Małgosia Mostowska, Dominika Ufa

2.Mistrzostwo Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Rawa Mazowiecka, 17.10.2013 Dziewczęta naszej szkoły- Majka Konikowska, Kinga Wysocka, Justyna Masłowska, Natalia Kubica, Oliwia Pikulska, Sylwia Masłowska, Marcelina Guzek, Agata Guzek, Małgosia Mostowska, Dominika Ufa (R- Paulina Ścibor) po raz kolejny zdobyły tytuł MISTRZA REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Rawie Mazowieckiej. Dziewczyny  gładko pokonały 6 ekip i z czasem 32,45 s uplasowały się na pierwszej pozycji.

 

GP Nowe Zduny                          32,45

GP 1 Kutno                                   33,06

GP 2 S-ce                                     33,37

GP Pijarska Łowicz                        34,24

GP 2 Rawa Mazowiecka                34,25

GP 1 Rawa Mazowiecka                34,36

ZSS Skierniewice                           34,59

 

3.Wicemistrzostwo Finału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych,

 Łódź, 25.10.2013r

 

Bardzo dobrze w tegorocznym Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych spisały się dziewczęta z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach. Podopieczne Aleksandry Mostowskiej, po zdobytym po raz kolejny w dniu 17 października tytule Mistrza Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które rozgrywane były w Rawie Mazowieckiej, awansowały do finału województwa. 25 października w Parku ks. Poniatowskiego w Łodzi ekipa dziewcząt ze Zdun „wybiegała” drugie miejsce i tym samym uzyskała awans do finału ogólnopolskiego, który rozgrywany będzie 29 kwietnia 2014 r.w Łodzi.

Dziewczęta biegły w składzie : Majka Konikowska, Kinga Wysocka, Andżelika Witczak, Natalia Kubica, Paulina Ścibor, Sylwia Masłowska, Marcelina Guzek, Agata Guzek, Małgosia Mostowska, Dominika Ufa (R- Oliwia Pikulska, Justyna Masłowska). Nauczyciel wych. fiz. :Aleksandra Mostowska

 

Sukcesy sportowe chłopców - nauczyciel prowadzący: Stanisław Znyk

1. INDYWIDUALNE  MISRZOSTWA POWIATAU ŁOWICKIEGO W WBIEGACH PRZEŁAJOWYCH GIMNAZJUM - CHŁOPCY

30 wrzesień 2013

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Łowickiego w Biegach Przełajowych bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły Dorian Nasalski. Na starcie stanęło blisko siedemdziesięciu zawodników. Ostatecznie po zaciętej walce na ostatnich metrach zajął drugie miejsce.

 

2,POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW - GIMNAZJADA

Dnia 09.10.2013r. w Łowiczu odbyły się Powiatowe Przełajowe Biegi Przełajowe Chłopców. Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach w składzie: Dorian Nasalski, Dawid Kaszewski, Radek Różycki, Wiktor Wieczorek, Bartosz Dubiel, Jakub Wierzbiński, Mateusz Lichman, Bartosz Witkowski, Paweł Sieczkowski, Dawid Górski wywalczyli drugi rok z rzędu pierwsze miejsce.

3,POWIATOWA GIMNAZJADA CHŁOPCÓW W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 21 listopada 2013r. w Łowiczu odbyła się Powiatowa Gimnazjada Chłopców w Tenisie Stołowym. Bardzo dobrze spisała się drużyna męska naszej szkoły, która  wywalczyła drugie miejsce. Zawodnicy w składzie: Dorian Nasalski, Jakub Wierzbiński, Damian Surma przegrali tylko jeden mecz w całym turnieju, ostatecznie uznając wyższość faworytów z Błędowa, przegrywając w finale 3:1.

4,POWIATOWA GIMNAZJADA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

Drugi rok z rzędu chłopcy z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach okazali się najlepsi

w unihokeju w powiecie łowickim. Nadmienić należy, że zawodnicy wygrali wszystkie swoje spotkania strzelając ogółem 16 bramek, a tracąc tylko 3. Pierwszy mecz reprezentanci gminy Zduny wygrali
z Kempiną aż 7:0. Drugi wygrany z Błędowem 3:1, także nie sprawił problemów naszym zawodnikom. Najbardziej wyrównane okazało się spotkanie półfinałowe, gdzie zduńskie gimnazjum zmierzyło się
z ekipą z Bielaw. Mecz po wyrównanym boju Zdunianie wygrali 1:0, a decydującą bramkę strzelił Jakub Wierzbiński, popisując się przy tym ładnym, technicznym strzałem. Finał przebiegał pod dyktando zduńskiej drużyny, ponownie nasi zawodnicy zmierzyli się z gimnazjum z Błędowa, tym razem wygrywając 5:2.

Zawodnicy: Dorian Nasalski, Wiktor Wieczorek, Dawid Kaszewski, Jakub Wierzbiński, Maciej Kowalski, Kamil Matysek, Mateusz Lichman, Adam Wojda, Radosław Różycki, Wojciech Muras, Adrian Markowski, Paweł Dylik, Konrad Podleśny.

5.REJONOWA GIMNAZJADA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

 

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd chłopców z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach na zawody rejonowe w unihokeju. Drugi rok z rzędu okazali się najlepsi, nie ustępując drużynie z powiatu Rawskiego – drużyna z Białej Rawskiej; z powiatu Skierniewickiego – Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum z Głuchowa i powiatu Kutnowskiego – Gimnazjum Żychlin. GP z Nowych Zdun jako zwycięzca z poprzedniego roku była drużyną rozstawioną. Półfinały wyłoniły dwie drużyny,
z którymi zmierzyli się zawodnicy reprezentujący powiat łowicki, w bezpośredniej walce o miejsca
 1-3. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Głuchowa, która wyeliminowała w półfinale Gim. Nr 3 ze Skierniewic po serii rzutów karnych. Gimnazjaliści ze Zdun nie pozostawili złudzeń drużynie
z Głuchowa wygrywając z nią 4:0. Bramki zdobyli: Jakub Wierzbiński, Mateusz Lichman oraz dwa kolejne trafienia zaliczył Wiktor Wieczorek. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Białej Rawskiej, która wcześniej pokonała drużynę z Żychlina 4:1. Przeciwnik okazał się dużo bardziej wymagający. Odzwierciedla to wynik spotkania zakończony remisem (1:1). Po błędzie w obronie Zdun uczniowie
z Białej Rawskiej prowadzili 1:0. Na szczęście tuż przed końcem pierwszej połowy Dawid Kaszewski popisał się fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, omijając mur przeciwników i kierując piłkę
w prawy górny róg bramki. Mimo wielu sytuacji podbramkowych, w drugiej połowie  zawodnikom
z Nowych Zdun brakowało odrobinę szczęścia i spotkanie zakończyło się remisem. Wynik remisowy tego spotkania oznaczał, że o kolejności miejsc w turnieju będzie decydować mecz między zawodnikami z Głuchowa, a Białą Rawską. Całe spotkanie dominowali gimnazjaliści z Białej Rawskiej, prowadząc pod koniec drugiej połowy 4:0. Szczęśliwym dla Zdun okazał się skuteczny kontratak drużyny z Głuchowa na 10 sekund przed końcem tego meczu. Spotkanie zakończyło się 4:1, co dało zwycięstwo całego turnieju gimnazjalistom ze Zdun. Gimnazjaliści ze Zdun wywalczyli upragniony awans do finału wojewódzkiego rozgrywek gdzie zmierzy się 6 najlepszych drużyn z województwa łódzkiego.

Zawodnicy: Dorian Nasalski, Wiktor Wieczorek, Dawid Kaszewski, Jakub Wierzbiński, Maciej Kowalski,Mateusz Konieczny, Mateusz Lichman, Adam Wojda, Radosław Różycki, Wojciech Muras, Adrian Markowski, Konrad Podleśny, Paweł Dylik (R).

Kolejność końcowa turnieju rejonowego:

1 miejsce: Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach

2 miejsce: Gimnazjum Biała Rawska

3 miejsce: Gimnazjum Głuchów

4 miejsce: Gimnazjum Żychlin

5 miejsce: Gimnazjum Nr 3 Skierniewice

6,FINAŁ WOJEWÓDZKI W UNIHOKEJA – GIMNAZJADA –

CHŁOPCÓW 05.12.2013 UNIEJÓW

Kolejny wielki sukces sportowy podczas Finału Wojewódzkiego w Unihokeja Chłopców, odniosło Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach. Tym razem podopieczni Stanisława Znyka wywalczyli drugie miejsce.

 

Podczas turnieju finałowego uczniowie reprezentujący powiat łowicki wylosowali bardzo trudną grupę eliminacyjną. Grali z mistrzem województwa i jednocześnie czwartą drużyną Polski (Gimnazjum w Łubnicach) oraz trzecią drużyną województwa Łódzkiego (Gimnazjum Nr  34 w Łodzi)
z poprzedniego roku. Po zaciętej walce pierwszy mecz grupowy uczniowie z Nowych Zdun wygrali
z Gimnazjum Nr 34 w Łodzi 2:1. Kolejny mecz w grupie był jeszcze bardziej wymagający. Po pierwszej połowie spotkania  uczniowie ze Zdun przegrywali już 0:2. Po ambitnym pościgu
i morderczym wysiłku druga połowa spotkania zakończyła się wynikiem 4:2 dla ekipy z Nowych Zdun. Dwa wygrane spotkania oznaczały pierwsze miejsce w grupie i przepustkę do wielkiego finału, gdzie uczniowie ze Zdun zmierzyli się z Gimnazjum w Gidlach. Finał jednak nie przebiegał po myśli zawodników z powiatu łowickiego. Po pierwszej połowie przegrywali 1:0. Zdołali odrobić tą stratę tuż po zakończeniu przerwy, lecz zmęczenie po spotkaniach grupowych dały o sobie znać, czego wynikiem była utrata dwóch bramek i przegrany finał 3:1.

Wiadomości

Kontakt

  • Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach
    Nowe Zduny 88
    99-440 Zduny
  • 46 8387422

Galeria zdjęć